Genel

Başkan Barzani’den çok sert ‘ihanet’ açıklaması

By  | 

16 Ekim olaylarının yıldönümünde bir mesaj yayımlayan Başkan Barzani, “O gün mazlum bir halkın hayallerine ve umuduna namertçe ihanet edildi” dedi.

Başkan Barzani 16 Ekim olayları nedeiyle Kerkük başta olmak üzere Kürdistan Bölgesi İdaresi Dışında Kalan Kürt Bölgeleri’nin işgalinin birinci yıldönümünde bir mesaj yayaımlayarak “16 Ekim halkımızın tarihinde kara bir gündür. O gün mazlum bir halkın hayallerine ve umuduna namertçe ihanet edildi” dedi.

Başkan Barzani’nin gün vesilesiyle yayımladığı mesaj şöyle:

“16 Ekim halkımızın tarihinde kara bir gündür. O gün mazlum bir halkın hayallerine ve umuduna namertçe ihanet edildi. İçten bir elin yardımı ile halkımızın kaderini değitirecek vicdansızca bir oyun gerçekleştirildi. Binlerce evladımızın kanı pahasına savunulmuş bu topraklar bir komplo çerçevesinde işgal edildi, viraneye çevrildi ve Kürdistan halkının kutsallarına hakaret edildi.

loading...

Bu kirli komplo halkımızın yüzyıllardır verdiği mücadele ve ödediği bedellere karşı yapılmış büyük bir hakarettir. Kerkük ve Kürdistan Bölgesi dışında kalan Kürdistan bölgelerini insanlık için IŞİD teröristlerine karşı savunurken şehid düşenler ve kahraman Peşmergelere yapılmış büyük hakarettir. Aynı zamanda Kürdistan halkının meşru ve barışçıl sesini dünyaya duyurmak olan Kürdistan halkına karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır.